CALTA 2020-2021
 teams listed alphabetically by team code
(captain or
one summer contact)
   division number / captain
      in '19-'20 season
DIVISION 1
1 DAN Daniel Island Club (Bettina Routh)  1 / Bettina Routh
2 LTPD LTP-Daniel Island (Kim Riley)   1 / Kim Riley
3 LTPM LTP-Mt. Pleasant  (Becky Williamson)   1 / Donna Shoaf
4 MAY Maybank (Lynda Leffler)   1 / Lynda Leffler
5 MPR Mt. Pleasant Rec (Zal Maharaj)   1 / Zal Maharaj
5 rounds, 20 matches (+ 5 byes)
Division Coordinator: Julie Payne
 
DIVISION 2
1 CTC CTC Farmfield (Kimberly Faust)   2 / Kimberly Faust
2 DNW Dunes West (Theresa Stanton)   2 / Theresa Stanton
3 LEG Legend Oaks (Lisa Mauch)   2 / Lisa Mauch
4 LTPD LTP-Daniel Island (Kristine Scheer)   2 / Shannon Gallagher
5 MAY Maybank (Monica Goldstein)   2 / Monica Goldstein
6 MPR1 Mt. Pleasant Rec 1 (Natalie Baker)   2 / Becky Zetrouer
7 MPR2 Mt. Pleasant Rec 2 (Juliann Loesch)   2 / Juliann Loesch
8 MPR3 Mt. Pleasant Rec 3 (Beth McManus)   3 / Beth McManus
9 SBK Seabrook (Deb Ott)   1 / Jackie Cocchiola
10 SNF Snee Farm (Penny Kiggans)   2 / Penny Kiggans
3 rounds, 27 matches
Division Coordinator: Theresa Stanton
DIVISION 3
1 CCC Country Club (Heather Coleman)   2 / Heather Coleman
2 CTC CTC Farmfield (Judy Dosher)   3 / Judy Dosher
3 DAN Daniel Island Club (Maura O'Connor)   3 / Maura O'Connor
4 DNW Dunes West (Denise Lauer)   3 / Denise Lauer
5 DTP Doty Park (Shaye Hurd)   3 / Shaye Hurd
6 ION I'On Club (Antonia Fokas)   4 / Antonia Fokas
7 KWH Kiawah - Roy Barth (Carole Davie)   4 / Carole Davie
8 LTPM LTP-Mt. Pleasant (Mary Young)   3 / Amy Etheridge
9 MAY Maybank (Kitt McLeod)   4 / Kitt McLeod
10 MPR Mt. Pleasant Rec (Trish Richardson)   4 / Trish Richardson
11 PKW Park West (Susan Cutter)   3 / Susan Cummings
12 PNF Pine Forest (Cynthia Nargi)   3 / Cynthia Nargi
13 SBK Seabrook (Kim Stadelman)   4 / Kim Stadelman
14 WLD Wild Dunes (Maggie Tully)   3 / Maggie Tully
2 rounds, 26 matches
Division Coordinator: Judy Dosher
DIVISION 4
1 CTC1 CTC Farmfield 1(Bett Myrick)   4 / Bett Myrick
2 CTC2 CTC Farmfield 2 (Martine Friedman)   5 / Martine Friedman
3 DAN Daniel Island Club (Marilyn Mauriello)   4 / Marilyn Mauriello
4 DNW Dunes West (Teresa Hildebrand)   5 / Teresa Hildebrand
5 HAM Hamlin Plantation (Ana Bautista)   4 / Ana Bautista
6 ION I'On Club (Kaki Hinton)     new team
7 LEG Legend Oaks (Lisa Diedrick)   5 /  Lisa Diedrick
8 LTPD1  LTP-Daniel Island 1 (Nancy Pitcairn)   4 / Deana Cumbie
9 LTPD2 LTP-Daniel Island 2 (Liz Hilton)   4 / Amira Cranor
10 MAY Maybank (Andrea Weinstein)   4 / Andrea Weinstein
11 MPR Mt. Pleasant Rec (Roberta Gilman)   5 / Roberta Gilman
12 SNF1 Snee Farm 1 (Alison Shor)   4 / Alison Shor
13 SNF2 Snee Farm 2 (Amy Kelly)   5 / Amy Kelly
14 WLD Wild Dunes (Linda von Grotthuss)   4 / Linda von Grotthuss
2 rounds, 26 matches
Division Coordinator: Denise Lauer
DIVISION 5
1 CNB Four Seasons at Cane Bay (Rita Tyler)   5 / Rita Tyler
2 CTC1 CTC Farmfield 1 (Pat Smith)   5 / Dort Maastricht
3 CTC2 CTC Farmfield 2 (Peggy Levinson)   5 / Peggy Levinson
4 DAN Daniel Island Club (Barbara Fowler)   5 / Barbara Fowler
5 DNW Dunes West (Anya Kent)      new team
6 LTPD1 LTP-Daniel Island 1 (Cheryl Bolek)   5 / Cheryl Bolek
7 LTPD2 LTP-Daniel Island 2 (Charly Vaughn)   5 / Lisa Beavan
8 MAY Maybank (Regina Anderson)   5 / Regina Anderson
9 PNF Pine Forest (Gloria Odom)   5 / Gloria Odom
10 SBK Seabrook (Karen Petrucelli)   5 / Karen Petrucelli
3 rounds, 27 matches
Division Coordinator: Louise Pool